FAQ Podpora otázky a odpovede

Otázka a odpoveď

583
Ako aktualizovať autentifikačné údaje v MRP eKASA 8000

583 - Ako aktualizovať autentifikačné údaje v MRP eKASA 8000

Tagy: ekasa, mrp ekasa 8000
Tagy:
ekasa
mrp ekasa 8000
Dátum upravy: 26.09. 2022

Pravidelne aktualizované verzie MRP programov upozornia používateľov 30 dní pred koncom platnosti certifikátu na jeho obnovu.

Platnosť certifikátu pre autentifikačné údaje je 2 roky.

Ak užívatelia nemajú dlhodobo aktualizovaný program, nebude ich toto upozornenie informovať. Po uplynutí platnosti certifikátu sa nebude dať predávať na ekase a program vypíše hlásenie že ORP obsahuje chybnú dátovú správu. Po prihlásení do ekasy je v popise kód chyby: -10.viď obrazok.Ak sa toto hlásenie začne zobrazovať, je potrebné požiadať na stránke Finančnej správy - v eKasa zone podnikateľa o vydanie nového certifikátu s autentifikačnými údajmi.
Návod ako požiadať a stiahnuť nové autentifikačné údaje nájdete tu: 
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Podnikatelia/eKasa/2019/2019.05.13_ekasa_info.pdf

DOLEŽITÉ UPOZORNENIE: Pri vytváraní certifikátu pre autentifikačné údaje sa zadáva heslo. Heslo je potrebné si zapamätať, pretože pri nahrávaní autentifikačných údajov do eKasy je potrebné zadať zvolené heslo.

Po stiahnutí autentifikačných údajov ich je potrebné nahrať do MRP eKasa 8000 a to nasledovne:

1. Prihláste sa do weboveho rozhrania MRP eKasa8000. Prihlasovacie meno a Heslo je uvedene na štítku zadnej strany MRP eKasa 8000.
a) Prihlásiť sa môžte tak, že si otvoríte internetový prehliadač a zadáte IP adresu, ktorú ma pridelenú Vaša eKasa v sieti.
b) Ak neviete IP adresu, otvorte si nastavenie eKasy v MRP programe, kliknete na tlačítko konfigurácia a otvorí sa Vam prihlásenie do eKasy. (bližšie info nájdete v tejto faq https://faq.mrp.sk/553 bod č.4)

2. Po prihlásení na úvodnej obrazovke nájdete Autentifikačné údaje a kliknite na tlačítko Nové3. Kliknutím na tlačítko Vybrať súbor načítajte súbor s novým certifikátom, zadajte heslo, ktoré ste uviedli pri vytváraní nových autentifikačných údajov.


4. Potvrďte Zapísať do CHDU. Po úspešnom zapísaní sú údaje platné ďalšie dva roky.5. Ak eKasa obsahuje chybnú dátovú správu, opravíte a odošlete ju kliknutím na tlačítko Pokúsiť sa opraviť a odoslať nachádzajúce sa v hlásení o chybnej dátovej správe.

6. Môžte sa odhlásiť kliknutím na Logout v hornej časti stránky.